Nechci partnerovi umožnit střídavou péči.

Katka Novotná
22. 04. 2016

„Situace kolem rozvodu a střídavé péče je vždy náročná - jak pro rodiče, tak pro děti. Otázka je jaký nárok? Právní? Morální? Podle jakého hodnocení si nezaslouží? Vašeho nebo vašich dětí? Je to souboj mezi partnery a děti jsou nástroje k jejich šarvátkám?

Je důležité si uvědomit, že smyslem střídavé péče je zajistit vašemu dítěti mít oba funkční rodiče a to je priorita. Vyřizování vztahů na partnerské úrovni nepatří do střídavé péče. Táta je táta/Máma je máma a i když jeho/její chování je z vašeho pohledu špatné. To co vnímáte a vidíte/víte vy - vaše dítě neví a jeho pohled na partnera je zcela odlišný od toho vašeho. Dítě potřebuje oba rodiče - matku i otce - ty miluje a pro jeho vývoj jsou to důležité osoby v životě.

V této situaci dítě potřebuje vysvětlit co se děje, proč se to děje. Potřebuje vědět, že on je OK, rodiče se rozchází, ale on bude mít oba rodiče. Dítě potřebuje co nejvíce je to možné zachovat jeho prostředí, podporovat vztahy dítěte s odloučeným rodičem, s prarodiči ale i dalšími příbuznými - pokud jste se před rozvodem stýkali. Doporučujeme zachovat i stejnou školu a podpořit zájmy dítěte.

Doporučení na závěr pozorně naslouchejte - jak současné situaci dítě/děti rozumí, co očekává, v co doufají, čeho se bojí, co mají komu za zlé. Stává se, že rodiče chtějí dítě ušetřit - tak mu nic neříkají, nebo si myslí, že dítěti rozumí a tak se raději na nic neptají - ale to je velká chyba. Nedělejte ji!“
Bojíte se šikany a kyberšikany?
V našem ebooku se dozvíte o příčinách jejího vzniku, jak ji poznat a jaké má podoby. Přečtěte si, jak se všemi formami šikany bojovat a především jak jim předcházet.

Zadejte emailovou adresu kam vám můžeme ebook poslat.