Nutit dítě o prázdninách do učení?

Iva Kyselá
20. 07. 2017

Slovo „prázdniny“ mají přímo magickou moc. Jsou významným mezníkem v roce a hlavně symbolizují léto, odpočinek a volno od všech školních povinností nejen pro děti, ale také pro rodiče. Pro děti to navíc znamená, že nemusí vstávat do školy, nemusí psát úkoly a hlavně se nemusí „otravovat“ s učením. Opravdu se však nemusí o prázdninách učit nebo naopak mají učení opakovat každý den?

Někdy mají rodiče pocit, že by se děti o prázdninách měly učit, zvláště pak, pokud vysvědčení nedopadlo podle představ. Namísto vyhrůžek a drilu, který stejně nikam nevede, se zkuste s dětmi učit jinak. Zkuste dovednosti, které děti získaly ve škole přenést do praxe – tedy do běžného každodenního žití. Motivujte děti, aby si psaly prázdninový deník, nechte je, aby samy nakupovaly, choďte s nimi na procházku do přírody či do ZOO a poproste je, aby vám udělaly komentovanou prohlídku a společně poznávejte zvířata, rostliny, ale i místa. Na dovolené v zahraničí se mohou naučit cizímu jazyku. Zkuste letošní „opakování“ přes prázdniny vzít za jiný konec a místo nudného biflování jim dát možnost, aby svoje dovednosti vyzkoušely v praxi. Uvidíte, že to bude mnohem víc bavit děti i vás.
Bojíte se šikany a kyberšikany?
V našem ebooku se dozvíte o příčinách jejího vzniku, jak ji poznat a jaké má podoby. Přečtěte si, jak se všemi formami šikany bojovat a především jak jim předcházet.

Zadejte emailovou adresu kam vám můžeme ebook poslat.