Rodič v 21. století


Kdo je rodič v 21. století? To jsme my všichni. My, kteří řešíme tablety a počítače, hraní her, střídavou péči, rozdílné názory ve výchově, vymýšlíme, jak motivovat děti k učení, jak naučit děti zvládat konflikty s vrstevníky, hádky a rvačky sourozenců, lhaní a vymýšlení dětí, zvažujeme, jaké povinnosti a domácí práce mají děti mít, jak to vyřešit v dnešní době s kapesným. Také některé tyto problémy řešíte u vás doma?

Vítejte v pořadu Rodič v 21. století

Mají být rodiče ve výchově jednotní, nebo může každý vést dítě po svém? Kým chcete, aby se vaše dítě stalo? Kam směřuje vaše výchova? Jaké hodnoty chcete u dítěte podporovat? Na tyto nelehké otázky je nutné si odpovědět, abyste se shodli v tom, jakým způsobem budete svého potomka vést. 
Pojďte se podívat na naše další video a hned se budete ve svém výchovném přístupu lépe orientovat.

Souhrn z tohoto dílu si můžete stáhnout ZDE.

Rodiče často předávají dítěti zodpovědnost jen napůl. Názorný příkladem je starost o domácí mazlíčky, nebo zodpovědnost za úspěchy/neúspěchy ve škole. Svěříte-li dítěti nějaký úkol, neměli byste pak neustále hlídat, zda jej skutečně naplnilo, protože mu nedáváte šanci proto, aby zodpovědnost přijalo a uvědomilo si důsledky, které plynou z případných chyb. Jak tedy naučit děti zodpovědnosti se dozvíte v tomto videu.

Souhrn z tohoto dílu si můžete stáhnout ZDE.

Také řešíte problémy s učením? Znáte situaci, kdy se dítě nechce učit, připravovat, dělat domácí úkoly? Vy musíte stále dokola opakovat, připomínat, hlídat. Jste jak honící pes a nebaví vás to? Možná ani děti z toho nejsou nadšené.  Dobrá zpráva jede s tím něco dělat. Jak na to se dozvíte v tomto videu.

Souhrn z tohoto dílu si můžete stáhnout ZDE.

Máte doma prvňáčka? Přemýšlíte nad tím, jak ho nejlépe vypravit poprvé do školy?

Do jaké role se jako rodič pasovat a jak potomka ideálně motivovat? Otázek je mnoho a na všechny vám odpoví Iva Kyselá a Katka Novotná z Akademie rodičovství v novém pořadu Rodič v 21. století.

Souhrn z tohoto dílu si můžete stáhnout ZDE

Kdo je rodič v 21. století?

To jsme my všichni, kteří řešíme - tablety a počítače, hraní her, střídavnou péči, rozdílné názory ve výchově, hádky a rvačky sourozenců, lhaní a vymýšlení dětí. Také některé tyto problémy řešíte u vás doma?

Pak vítejte v pořadu Akademie rodičovství - Rodič v 21. století, se kterým se budete pravidelně několikrát do měsíce setkávat.

Zaujali jsme vás? Domluvte si nezávaznou schůzku
 
 
 

S kým spolupracujeme?
„Akademie rodičovství připravuje své kurzy pro rodiče všech stupňů škol Duhovky. Koncept AR dobře nasedá na přístup, který v Duhovce uplatňujeme. Rodiče si pochvalují, že absolvování kurzů jim pomohlo lépe nastavit fungování s dětmi i lépe řešit školní povinnosti.”
Jiří Sadil ředitel, Institut Duhovka, s.r.o.
Přečtěte si další dojmy absolventů